MyChooz.com — сайт про звук та аудіотехніку. Їхня мета — допомогти користувачеві визначитися з вибором навушників, колонок та іншої аудіотехніки перед покупкою.

MyChooz підготували огляд MIDI-клавіатури Arturia MiniLab 3 розповівши про головні плюси та мінуси моделі. І зробили зручну добірку на тему в форматі рейтингу. Рейтинги складаються на основі оцінок з оглядів, усі плюси та мінуси враховуються, навіть незначні. Вибрали для Вас найголовніші тези, а з повним оглядом Ви можете ознайомитися, перейшовши за посиланням або ж переглянувши відео, прикріплене нижче.

Зовнішній вигляд та якість складання: 9,5/10

Зовнішній вигляд . Arturia MiniLab 3 – це оновлена ​​версія популярного MIDI-контролера MiniLab MKII. MiniLab 3 та MiniLab MKII – візуально схожі. Такі ж вставки по дерево з боків, білий колір та підсвічування педів. Arturia MiniLab 3 має такий же стильний і компактний дизайн як і MiniLab MKII. Є невеликі відмінності, про які є нижче в блоці порівняння. MiniLab 3 виконана з якісного та легкого пластику, який приємний тактильно та візуально.

За габаритами клавіатура невеликого розміру, всього 355 x 220 x 50 мм або розміром з 15 дюймовий ноутбук. Вона з легкістю знайде зручне місце на робочому столі та поміститься у стандартний рюкзак. Це зручний інструмент для тих, хто часто подорожує, гастролює, працює поза студією і для тих, кому просто потрібне компактне рішення у вигляді MIDI клавіатури.

Збірка. У клавіатурі немає зазорів та швів, скрипів та люфтів у рухомих елементах управління. На нижній частині клавіатури розташувалися гумові ніжки, вони допомагають клавіатурі стійко стояти на столі і не їздити ним. Всі елементи управління розташувалися на верхній частині, а роз’єми підключення: USB-C, Midi Out і педалі Sustain на задній стороні клавіатури.

Клавіші клавіатури виготовлені з глянсового пластику. Фейдери та енкодери також пластикові. У цій моделі мені сподобалися ручки управління, вони великі та досить тугі, відчувається контроль, це добре при живих виступах чи студійній роботі.

Педи чудові. Вони чутливі і мають невелику амортизацію, що при грі мені здалося зручним, тому що відчуваєш, з якою силою треба бити і досягти голосного чи тихого звуку. Виконані педи із силікону. Педи можуть виконувати функцію гри на драм машині і на них можна вішати різні семпли, щоб використовувати в Live виступах.

Зовнішнім виглядом і збиранням я залишився задоволений. Від компанії Arturia я чекав на якісну продукцію і я її отримав. Всі деталі добре підігнані, пластик не дешевий і без запаху. Дизайн футуристичний та привабливий. Є дві гами виконання. І прикольно те, що педи і кнопки управління підсвічуються, а коли клавіатура в режимі очікування то вони переливаються різними кольорами.

Елементи управління – клавіші, педи та енкодери: 10/10

Почну з роз’ємів на задній стороні клавіатури.

  • USB-C роз’єм для підключення до ПК. Arturia виконали шнур у вигнутому вигляді, це зручно для розміщення біля ноутбука або в місцях, де не так багато місця на робочому столі.
  • Control (Sustain) – цей вихід служить для підключення педалі Sustain, яка дозволяє контролювати тривалість нот.
  • Midi Out – для підключення Arturia Minilab 3 до зовнішніх синтезаторів та управління ними.
  • Kensington lock – служить для закріплення замком зі сталевим тросиком, щоб клавіатуру не вкрали.

Управління Arturia Minilab 3. У нас є звичні сенсорні регулятори модуляції та Pitch Band. Вище над ними розташувалися кнопки октава вгору та вниз. Вгорі 2 кнопки: Hold і найфункціональніша Shift.

Hold  – включає функцію продовження нот, якщо у вас немає педалі Sustain – це зручно.

Shift – при затисканні цієї кнопки ми отримуємо доступ до розширених функцій.

  • Shift + Hold – активація функції Chord Mode. Це можливість зіграти акорд, Arturia Minilab 3 його збереже в базі і коли ви натискатимете лише одну клавішу на клавіатурі, вона програватиме цей акорд. Наприклад, ви затиснули Am (A, C, E) і коли гратимете просто одну клавішу A, міді клавіатура програватиме акорд Am.
  • Shift + Arp – педи виконують функцію ще й транспорту. На всіх педах є написи. На першому якраз таки “Arp”. Це функція активації арпеджиатора. Мимо вибору цього режиму, ми ще можемо контролювати швидкість арпеджіо, спосіб гри (вгору, вниз, змішаний), кількість задіяних октав, свінг і темп. Якщо ви підключені до зовнішнього синтезатора, ви можете вибрати темп який задіяний там. Всі перелічені функції керуються енкодерами за допомогою затискання кнопки Shift + Пед Arp.

Арпеджіо – спосіб виконання акордів, переважно на струнних і клавішних інструментах, при якому звуки акорду беруться послідовно один за одним – найчастіше від найнижчого до самого верхнього.

  • Shift + Pad – вибір банків педів. У нас є 8 педів. Але при натисканні цих клавіш ми можемо вибрати банк B і тоді у нас буде вже 16 педів. Зручно у Live виступах щоб призначити 16 семплів на кожний з них.
  • Shift + Prog – дає перемикання режимів роботи самої міді клавіатури. Їх два – DAW та Arturia. Режим Arturia заточений для роботи з плагінами від Arturia (Analog Lab, Pigments тощо), всі ручки, регулятори та транспорт будуть підв’язані до цих плагінів. Режим DAW дає можливість керувати вашою робочою станцією як транспортом так і мікшером.

Інші педи відповідають за транспорт:

  • Shift + Loop – активація Loop у вашій DAW.
  • Shift+Stop – Stop програвання.
  • Shift+Play – відтворення DAW.
  • Shift + Rec – активація запису.
  • Shift + Tap – можливість вручну набити ритм. Це можна зробити як у DAW, так і просто в режимі Arturia. Наприклад на Live виступі поки барабанщик грає, ви можете набити ритм і знати BPM, це дуже зручно і економить час.

Детально про LCD дисплей. Він тут відмінної якості, хоч і невеликого розміру, інформації в ньому вміщується достатньо. Якщо ви звернули увагу, LCD дисплей винесений як окремий модуль чорного кольору та має власний транспортний енкодер. Завдяки ньому ви можете блукати у браузері вашого DAW або плагінів Arturia (залежно від вибраного режиму роботи Arturia Minilab 3). Енкодер натискний, при натисканні відбувається вибір наприклад пресета з банку плагіна.

Дисплей мені сподобався, він відрізняється від застарілих версій як Arturia KeyLab Essential, він більш інформативний, а головне виглядає сучасно.

4 фейдери добре вписуються в загальний функціонал. Вони допоможуть вам керувати як DAW так і плагінами самої Arturia. Хід фейдерів м’який, точно регульований. При використанні мені не вистачало лише довжини самого ходу фейдера, але це банально пов’язано з компактними розмірами клавіатури. Але до короткого ходу звикаєш швидко.

Фейдери та енекодери, корисніші ніж тільки енкодери, як у минулої моделі Arturia Minilab MKII. Це робить використання клавіатури зручнішим та функціональнішим.

Енкодер всього 8. Вони відмінні, як і за розміром так і за матеріалом виготовлення. Зручно крутити, вони не фіксуються. Досить тугі, що дозволяє краще контролювати процес. При використанні труднощів не виникло, відстані між енкодорами достатньо, щоб не зачепити сусідній.

Про клавіші Arturia Minilab 3. Вони глянсові та комфортні для гри. Вони чутливі до швидкості натискання та мають приємний відгук. Клавіші досить тугі, під пальцями не провалюються. Чи не стукають, а видають приємний і м’який звук натискання. Кнопки не повнорозмірні.

Клавіші в Arturia Minilab 3 мені подобаються більше, ніж у їхніх конкурентів (Akai MPK Mini та Native Instruments M32).

І в результаті щодо елементів управління, ми маємо:

  • Відмінні глянсові кнопки, чутливі до швидкості натискання.
  • Сенсорні пітч бенд і модуляція. Фізичні мені зручніші, але реалізація тут гарна.
  • Зручні силіконові та тихі педи з підсвічуванням, 8 штук (+ 2й банк або + 8 педів програмно)
  • Зручні, великі бездоганні енкодери, що настроюються (8).
  • 4 фейдери, що працюють до DAW так і з плагінами Arturia.
  • LCD дисплей з інформацією та енкодером браузера .
За елементами управління безумовно респект, помістити стільки корисного в такий компактний корпус, потрібно було постаратися. І у Arturia це вийшло.

Програми та плагіни в комплекті: 10/10

Після реєстрації Міді клавіатури та завантаження Arturia Software Center  – програма запропонує скачати все що доступно для Arturia MiniLab 3.

  • Arturia Analog Lab Lite – чудовий банк звукових петчів.
  • Abeltone Live Lite – легендарний DAW для роботи зі звуком.
  • Grand Piano Model D – один з найкращих VST-інструментів, що імітують фортепіано.
  • NI The GantleMan – м’яке піано, з теплим витнажним звуком.
  • LoopCloud – доступ до якісних семплів і луп.
  • Melodics – уроки для вдосконалення гри на піано.
Софт у комплекті відмінний. Завжди любив компанію Arturia за надання справді корисного софту. Analog Lab тільки чого варте. Круті та якісні звуки допоможуть домогтися написання своїх аранжувань. Ableton Live допоможе перенести ваші музичні ідеї в життя, а LoopCloud знайти круті драм-лупи або FX елементи. Софт, що йде в комплекті, рекомендую скачати весь, щоб використовувати переваги клави на 100%.

Підсумок: плюси та мінуси

Arturia Minilab 3 – відмінна міді клавіатура для новачків, так і для досвідчених продюсерів та музикантів . Вона зможе надати широкі можливості при написанні музики завдяки своєму добре реалізованому функціоналу, комплектному ПЗ та зручним елементам управління. Клавіатура допоможе комфортно провести сет Live виступи. Arturia Minilab 3 можна брати із собою у поїздки, вона компактна та легка, може вміститися у стандартний рюкзак.

У Arturia Minilab 3 є все, що потрібно: фейдери, енкодери, LCD дисплей, педи та клавіші. Minilab 3 універсальне та компактне рішення для написання музики.

І звичайно крутий софт у комплекті, як вишенька на торті. Деякі виробники кладуть зі своїми пристроями справді корисний софт для продюсерів та музикантів. А найприємніша особливість – це ціна в 110 $.

Плюси

  • Клавіші та педи зручні для гри
  • Широкий функціонал та робота з будь-якими DAW
  • Відмінне ПЗ та плагіни в комплекті
  • Складання якісне, всі елементи виконані добре
  • Дизайн привабливий, підсвічуються елементи керування

Мінуси

  • Короткий перебіг фейдерів
  • Пластикове днище клавіатури

Вердикт: 9,8 – Чудово! Найкраща міді клавіатура до 110 $

Повний огляд доступний за посиланням.