Кількість
|
Вартість
|
||
|
Це компактний аналоговий синтезатор, родич MiniBrute, має повністю аналоговий тракт, 25 клавіш. Контролери: 19 обертових регуляторів, 4 фейдери, регулятор гучності, кнопки підвищення/пониження октави. Коліщата висоти тону і модуляції. Генерація обвідної: ADSR-обвідна (4 фейдери: Attack, Decay, Sustain, Release). Входи: зовнішній аналоговий аудіовхід; CV Gate – інтерфейс; MIDI-вхід (5-контактний DIN-роз'єм); USB/MIDI-інтерфейс. Виходи: CV/Gate-інтерфейс; USB/MIDI-інтерфейс; 1/4" аудіовихід і 1/8" вихід на навушники. MIDI-вихід, вбудований інтерфейс USB-MIDI.
MicroBrute – невеличкий на вигляд, масивний за звучанням
Форми хвилі з можливістю змішування, новий дизайн субосцилятора, знаменитий мультирежимний фільтр Штайнера-Паркера, супершвидка обвідна аудіосигналу, синхронізований низькочастотний осцилятор, новий кроковий секвенсор, і, звичайно ж, комутована матриця модуляції роблять MicroBrute по-справжньому знаковим синтезатором, який ще й пропонується за доступною ціною.
Кольори: сірий, червоний.
Музиканти про MicroBrute
«Ніщо не зрівняється з відчуттям клавіш і регуляторів під Вашими пальцями... Це фізичне задоволення. MicroBrute працює поряд з MiniBrute, що наближує загальний результат до ідеалу. Він уже почав надихати мене на нові ідеї – як в процесі написання музики, так і під час її продюсування», -
PJ Morton (Maroon 5)
«Якщо існує ім’я, яке найкраще підходить для клавішних, то це – MicroBrute. Міні-клавіатура для великого, теплого звучання. Інтуїтивно зрозуміла і швидка в налаштуванні, приємна в роботі. Дійсно хороше резюме», -
Oli de Sat (Indochine)
«Найбожевільніше в ньому те, що я можу засунути його в свій рюкзак, і при цьому – це справжній аналоговий синтезатор. Це саме те, чого я так чекав. Я мікромізував свій сетап. Мікромізував! Навіть, слова такого ще не вигадали!», -
Keith Shocklee (Public Enemy)
«Це МАЛЕНЬКИЙ ГІГАНТ. Я люблю MicroBrute!», -
Hideki Matsutake
«Синтезатор, у якому відсутні пресети – це щоразу нова пригода. MicroBrute – це рецепт для отримання радості та задоволення від звуку. Через деякий час Ви помічаєте, що MicroBrute росте разом з Вашими досвідом і знаннями», -
Chris Cross (Ultravox)
«Я дійсно люблю природне аналогове звучання, і MicroBrute саме ним і вирізняється. Ви зможете досягти найбожевільніших поєднань звуків, з’єднавши його з іншим аналоговим обладнанням та драм-машиною. Поєднайте два в одному – і Ви на коні!», -
Adrian Utley (Portishead)
Преса про MicroBrute
«Ви отримуєте “багато” синтезатора за “мало” грошей», -
Журнал MusicRadar
«MicroBrute варто використовувати студентам для вивчення основ аналогового синтезу. Швидше за все, цей синтезатор отримає значно ширше застосування, ніж будь-яке інше обладнання із одним осцилятором», -
Журнал MusicTech
«…Ми маємо справу з повноцінним синтезатором, який покликаний подолати останній рубіж у свідомості найзавзятіших опонентів справжніх електронних інструментів. У 2013 році він заслужено отримав титул «Найкраще співвідношення ціни і якості». Це неймовірно! Настільки мала інвестиція забезпечує Вас аналоговим звучанням із настільки сильним характером», -
Audiofanzine
«Хотів би я собі такий? О, так, сер! MicroBrute валить значно сильніше, ніж можна судити з його ваги – такий крутий ретрозвук. Справжня брутальна річ», -
Журнал AudioTechnology
Справжній аналоговий синтезатор
MicroBrute – нова розробка, але вона успадкувала найкращі властивості свого старшого попередника MiniBrute, який вже заслужив численні нагороди. Синтезатор був зроблений максимально компактним, але орієнтованим на збереження дивовижної якості звучання. 100-відсотковий аналоговий аудіотракт і розширені можливості підключення по MIDI, USB, CV/GATE роблять цей апарат справжнім монстром синтезу, який виведе Ваш звук на абсолютно новий рівень.
Рай для виконавця
Якщо Ви новачок в синтезаторах, то зверніть увагу – перед Вами один з найбільш простих у використанні та доступних синтезаторів з унікальним звуком. Якщо ж Ви – ветеран синтезаторних битв, то, швидше за все, повз Вашої уваги не промайнув той факт, що MicroBrute – дуже серйозний, обладнаний секвенсором напівмодульний “звір”. Тепер залишилося почути, як він звучить.
Жодних пресетів і меню, ніщо не стоїть між Вами і можливістю самостійно викарбувати звук. MicroBrute не просто надає Вам можливість творити і бути оригінальним щомиті, але й робить це з вражаючою якістю звучання.
Брутальний потенціал
Обробляйте звук. Керуйте аналоговими інструментами за допомогою секвенсора. Додайте до Вашої модульної системи новий осцилятор і генератор обвідної. Під’єднайте його до робочої станції і запишіть повністю треки. Під'єднайте до драм-машини, роздайте сигнал і зіграйте весь концерт.
Невеликі розміри, низька ціна, гучний звук і величезний потенціал.
Звір модуляції
Гра на синтезаторі – це більше, ніж просте відтворення нот і кимось створених пресетів. Звісно, можна було б просто обрати акордеон чи придбати клавіатуру в найближчому супермаркеті (та придбати її разом зі шкарпетками і молоком)... але Ви так не вчините, тому що Ви – творча натура.
Найпотужніший за звучанням осцилятор
VCO
Встановлений в MicroBrute, VCO є унікальним для світу синтезаторів. Він дозволяє змішувати різні форми хвилі в зазначеному Вами співвідношенні, на відміну від простих перемикачів «On/Off» у синтезаторах, які коштують в 4 рази дорожче. Але цим Ваші можливості в обробці звуку не обмежуються. Кожна хвильова форма має модифікатори, які дозволяють ще глибше змінювати тон. Тоді як багатьом синтезаторам для досягнення “великого звуку” потрібно два або три осцилятори, MicroBrute здатний досягти ширшого тонального діапазону, використовуючи лише один.
Overtone
Для MicroBrute був повністю перероблений субосцилятор. Новий Overtone-субосцилятор дозволяє не тільки підмішувати до основного сигналу зміщену на октаву вниз прямокутну хвилю, але й додавати за допомогою регулятора Overtone більш складні гармоніки. При повністю викрученому регуляторі Overtone, осцилятор може змінити висоту тону до 5-ти ступенів вгору, що стане у пригоді при відтворенні деяких класичних lead-звуків або насиченні гармоніками басів. Цю функцію також можна промодулювати за допомогою ENVELOPE і LFO із матриці модуляції і створити, таким чином, абсолютно нові чудові звуки, які ніколи раніше не звучали з синтезаторного осцилятора.
Ultrasaw
Режим Ultra Saw створює дві зсунуті по фазі копії базової пилкоподібної хвилі. При увімкненні цього ефекту звук дещо ущільнюється, подібно до того, як це роблять два окремі однакові осцилятори, які працюють з аналогічним зміщенням по фазі. Ви можете потім використати MOD MATRIX для перенаправлення LFO на SAW, що додасть до звуку третю “пилку” і більш повно реалізує ефект розстроювання. Тепер одна звукова пилкоподібна хвиля звучить як цілих три осцилятори.
Metalizer
Режим Metalizer використовує трикутну форму хвилі та “деформує/згинає” її, створюючи складнішу зубчасту форму, насичену верхніми гармоніками. В підсумку отримуємо характерне звучання, на кшталт hard sync sweep, яке добре підходить для хардкорних басів або “злих” соло-звуків синтезатора. За замовчуванням, ENVELOPE налаштований на цей параметр за допомогою MOD MATRIX. Просто підкрутіть регулятор ENVELOPE до будь-якого цікавого звуку, і Ви відразу відчуєте, що це за ефект.
“Звір” модуляції
MicroBrute містить повний набір можливостей LFO та обвідну сигналу стандартного ADSR-типу. Маршрутизація цих джерел модуляції налаштовується в MOD MATRIX. Жоден синтезатор цієї цінової категорії не здатен забезпечити так багато налаштувань.
Матриця модуляції MOD MATRIX не тільки дозволяє контролювати багато аспектів звуку для різних внутрішніх джерел, але й відкриває нові можливості для керування ними з зовнішніх синтезаторів і модулів. За замовчуванням, в MOD MATRIX встановлено два шляхи маршрутизації:
ENV > Metalizer
LFO > Pitch
Це дозволяє Вам використовувати типове для синтезаторів керування рівнем вібрато за допомогою колеса модуляції (LFO/MOD WHEEL), а також модулювати за допомогою обвідної ефект Metalizer.
Зауважте, що ENV завжди призначений на фільтр і, водночас, на фільтрі є окремий регулятор ENV AMOUNT. Це вихідне налаштування маршрутизації можна перепризначити, просто вставивши один з комутаційних кабелів в будь-який з входів і виходів матриці. Після цього Ви можете встановлювати власну маршрутизацію.
Коліщатко модуляції дозволяє власноруч керувати частотою зрізу фільтра або рівнем LFO. Завдяки цьому, Ви можете грати з модуляцією в режимі реального часу і додавати індивідуальності та яскравості Вашим музичним пасажам.
Стандартна обвідна ADSR (Attack, Decay, Sustain, Release) може використовуватись для керування частотою зрізу фільтра та амплітудою. Пізніше Ви можете налаштувати вихід за допомогою матриці модуляції і використовувати регулятор AMOUNT для керування висотою тону, ефектом Metalizer, тривалістю імпульсів або будь-яким іншим параметром за допомогою MOD MATRIX.
Фільтр Штайнера-Паркера
На що ж схоже звучання MicroBrute?
У MicroBrute встановлений легендарний мультирежимний фільтр Штайнера-Паркера.
Вперше ця розробка була використана в синтезаторі Synthacon ще в 70-ті роки. Вона не тільки забезпечує фільтром низьких частот, як у більшості інших синтезаторів, але й смуговим пропускним фільтром, а також фільтром високих частот. Завдяки чому – це універсальний і дуже важливий фільтр.
Фільтр MicroBrute створений на основі легендарного мультирежимного фільтра Штайнера-Паркера, але має певні модифікації для досягнення більшого діапазону частоти зрізу і резонансу. Ніл Штайнер особисто перевірив і схвалив ці вдосконалення.
Багато синтезаторів, які коштують вдвічі дорожче, ніж MicroBrute, обладнані лише одним фільтром низьких частот. Компанії-виробники модульних синтезаторів продають один фільтр Штайнера-Паркера за ціною цілого MicroBrute.
Brute Factor
Ідея створення Brute Factor виникла на основі патчу, створеного на знаменитому вінтажному синтезаторі. Для його реалізації музикантові потрібно було з'єднати вихід на навушники із зовнішнім аудіовходом, створивши певний зворотний зв'язок, ідеальний для отримання жорсткого “прорізного” звуку. Ця ідея була адаптована і вперше реалізована на рівні конструкції в синтезаторі MiniBrute, а потім перейшла й до MicroBrute.
При малих значеннях налаштування Brute Factor Ви почуєте певну глибину і округлення в нижньому діапазоні. Однак, при значенні приблизно в 65% MicroBrute повністю виявляє свою “звірячу” сутність, створюючи звук з практично неконтрольованим зворотним зв'язком.
ПРИМІТКА: функція Brute Factor впливає на характеристики фільтра, отож, за екстремально великих значень налаштування, можливі непередбачувані результати. Пам'ятайте, ми Вас попередили!
MicroBrute як звуковий процесор?
MicroBrute – більше, ніж просто синтезатор. Він дозволяє звернутися до експериментів, завдяки можливості пропускати крізь себе зовнішні звуки. Для цього MicroBrute обладнаний аудіовходом із регулятором рівня сигналу, що заглиблюється в корпус, на задній панелі. Це дозволяє Вам обробляти зовнішні джерела звуку (вокал, гітара або звук інших синтезаторів) за допомогою фільтрів MicroBrute, Brute Factor і вихідних каскадів синтезатора.
Кроковий секвенсор
До MicroBrute був доданий інноваційний кроковий секвенсор. Його конструкція, з одного боку, повертає до інших крокових секвенсорів з 80-х років минулого століття, але, з іншого, має низку удосконалень, про які на той час можна було тільки мріяти.
Кроковий секвенсор дозволяє створити до восьми різних секвенцій. Кожна з них може містити до 64-х кроків і зберігається у вбудованій пам'яті. Таким чином, при вимкненні живлення синтезатора секвенції не зникають.
Для створення ритмічних патернів, Ви вводите потрібні ноти одна за одною, а для пауз між ними використовуєте кнопку Tap Tempo. А коли Ваші секвенції будуть готові, Ви зможете обрати з низки різних варіантів їх виклику й відтворення.
ПРИМІТКА: режими відтворення On або Continuous Play дозволяють обирати, чи буде програвання секвенції починатися при натисканні на клавішу синтезатора, чи ж стартуватиме негайно, тільки-но регулятор буде встановлено на PLAY.
При зміні секвенцій під час відтворення можна обирати між негайним внесенням змін до поточної секвенції, або ж повним програванням її до кінця перед внесенням змін.
Також за допомогою безкоштовної програми-редактора доступні ще кілька додаткових елементів керування, завдяки яким Ви зможете краще адаптувати секвенсор для власних потреб.
У Вас вже є вісім секвенцій, але Вам потрібно створити більше, не втративши при цьому жодної з наявних? Все дуже просто. За допомогою програми-редактора з’явилась можливість як експортувати незадіяні тепер секвенції до комп'ютера, так і вилучати їх згодом.
Можливості під’єдання
MIDI/USB
MicroBrute підтримує всі можливості комутації, які доступні в сучасному світі синтезаторів. Сьогодні на ринку є величезна кількість нових недорогих аналогових приладів, позбавлених цих надважливих функцій, що перетворює їх на іграшки, а не на професійне студійне обладнання.
MicroBrute оснащено MIDI-входом/виходом з інтерфейсом USB 2.0. Синтезатор відповідає на повідомлення із значенням MIDI-нот, значенням коліщат модуляції, висоти тону, і може синхронізуватися по MIDI-clock. Стандартний 5-контактний MIDI-вхід дозволяє використовувати MicroBrute як звуковий модуль з повнорозмірними клавіатурами, забезпечуючи зручність впродовж гри.
CV/Gate
MicroBrute підтримує стандартний формат цього керуючого інтерфейсу в 1В/октаву, який застосовується в більшості сучасних модульних синтезаторів, а також у MinіBrute. Це робить MicroBrute чудовою додатковою покупкою як для тих, хто використовує модульні синтезатори, так і для власників MiniBrute.
Користувачі MiniBrute можуть використовувати секвенсор MicroBrute для роботи з MiniBrute, під’єднавши його, завдяки CV/Gate. Також є можливість вивести обвідну та LFO через CV-виходи, щоб додати до свого MiniBrute третю обвідну та LFO за допомогою входів FILTER, PITCH і VCA.
Власники модульних синтезаторів можуть використовувати секвенсор, клавіатуру, обвідну та LFO від MicroBrute, щоб додати ще більше можливостей своїм модульним приладам. Як правило, користувачі модульних синтезаторів витрачають більше коштів на покупку тільки одного фільтра Штайнера-Паркера (який також може бути задіяний через аудіовхід MicroBrute), не кажучи вже про інші доступні на MicroBrute регулятори.
Аудіовхід
Обробка синтезатором звукових сигналів із зовнішніх джерел стала можливою, завдяки Audio Input. Ви можете пропустити свої барабани крізь фільтр MicroBrute або Brute Factor. Сформуйте Ваш звук або промодулюйте вокальну партію. Використовуйте аудіовход разом із секвенцією, яка модулює фільтр, щоб отримати чудову низку ритмічних тональних змін у гітарній соло- або басовій партії. Можливості просто безмежні.
Особливості секвенсора
8 патернів
Конструкція крокового секвенсора забезпечує можливість швидкого та ефективного створення патернів. Секвенсор містить 8 секвенцій, кожна з яких може містити до 64 кроків. Всі вони зберігаються при вимкненні живлення, тому Ваші дані не зникнуть.
Лише поверніть перемикач в розташування REC і почніть натискати ноти на клавіатурі та додавати паузи між ними за допомогою кнопок Tap Tempo. Після закінчення поверніть регулятор режиму в розташування OFF або PLAY. Простіше не буває.
Безліч режимів
Кроковий секвенсор розрахований на використання цілої низки тригерних і плейбек-режимів. Вони доступні за допомогою безкоштовного програмного забезпечення, яке можна завантажити на офіційному сайті Arturia.
Ви можете самостійно обирати базову розмірність з наступних значень: 1/4, 1/8, 1/16, 1/32. Також можна призначити запуск секвенції або з клавіатури, або за допомогою регулятора PLAY.
Зміни в секвенцію можна вносити лише після того, як вона дограє до кінця, або ж в режимі реального часу... і багато іншого.
Імпортування/Експортування
Створивши секвенції, Ви ж, напевне, забажаєте зберегти їх, щоб звільнити простір для вигадування нових. Використовуючи безкоштовний редактор, Ви можете експортувати свої доріжки в комп'ютер для архіву та імпортувати їх у синтезатор згодом.
Чому відмовилися від батарейок?
З огляду на компактний розмір MicroBrute, цілком природною є думка: «Він повинен працювати і від батарейок. Не можу повірити, що вони не подумали про це». Звичайно ж, вони про це думали. Та все ж вирішили вимкнути таку опцію. Адже існує низка серйозних обставин. Ключова з них – це якість звуку. Щоб досягти справжнього реалістичного звучання за даної конструкції приладу, потрібен широкий діапазон напруги живлення і велика сила струму. Ось чому так багато синтезаторів, які живляться від батарейок, звучать, швидше, як іграшки, а не як справжні монстри звуку, що “розривають на шматки” динаміки.
Розрахувавши необхідні параметри батареї і керуючись тим, що більшість представників прогресивного людства живуть поруч із доступними джерелами мережевої енергії, не хочуть зайвий раз засмічувати навколишнє середовище, і, до того ж неоднозначно поставляться до ідеї створити суперкомпактний синтезатор вагою аж у 20 фунтів, було вирішено відмовитись від ідеї з батарейками.